Staršovstvo Farního sboru ČCE v Jihlavě

Seznam členů staršovstva sboru

Následující členové staršovstva byli řádně zvoleni pro funkční období 2013 - 2019:

O čem hovořilo staršovstvo sboru v roce 2017

3. 4. 2017

• o životě sboru v uplynulém měsíci (bohoslužby, pravidelné programy, druhý večer z cyklu "Něco pro uši, pro oči i pro duši", večer s hostem - D. Zimola o Brazílii, ekumenická setkání)
    • o vhodné úpravě prostoru za farou
      • o podnětech z výročního sborového shromáždění
        • o změně dodavatele energií (podepsali jsme smlouvy s E.ON)
          • o dokončení sborové kuchyně
            • o výběru kováře pro zhotovení zábradlí na schody do střížovského kostela
              • o připravovaném sborovém výletu 8. 5. 2017
                • o zájemcích o pronájem či zapůjčení sborového sálu v nejbližší době (sdružení Roska, Klub Za starou Jihlavu, Bratr Kálef)
                  • souhlasilo s proplacením cestného hostům
                    • pověřilo faráře a kurátorku jednáním se zástupci sboru v Opatově o možnostech budoucí spolupráce (jadnání začínají z podnětu opatovského staršovstva v souvislosti s chystaným odchodem Jana Tkadlečka z farářské služby k 31. srpnu 2017)

6. 3. 2017

• o životě sboru v únoru 2017
                        • o rozpočtu na letošní rok (bude projednán na sborovém shromáždění)
                          • o připravovaném výročním sborovém shromáždění (program, podklady)
                            • o dopisu opatovského staršovstva o možné budoucí užší spolupráci jihlavského a opatovského sboru (domluvíme společné setkání)
                              • o změně dodavatele energií (na základě nabídky zprostředkované synodní radou)
                                • o podrobnostech vybavení sborové kuchyně

3. 2. 2017

• o životě sboru v prosinci a v lednu
                                    • o statistických údajích za rok 2016 (budou se probírat na výročním sborovém shromáždění 26. 3.)
                                      • o hospodaření v loňském roce a o rozpočtu na rok 2017
                                        • o koupi kuchyňské linky a spotřebičů do sborové kuchyně
                                          • o podobě programů "Něco pro uši, pro oči i pro duši" - poprvé 5. března (Jan Keřkovský, skupina Oboroh)
                                            • o nájemní smlouvě na farářský byt (sjednocuje se v celé církvi)