Staršovstvo Farního sboru ČCE v Jihlavě

Seznam členů staršovstva sboru

Následující členové staršovstva byli řádně zvoleni pro funkční období 1. dubna 2019 - 2025 (funkční období končí dnem výročního sborového shromáždění v roce 2025):

O čem hovořilo staršovstvo sboru v roce 2020

6. 1. 2020

• Úvod
    Hana Koubková, píseň Svítá 57, čtení Jeremiáš 9, 22-23.
    • Schválení zápisu z minulé schůze staršovstva (2. prosince 2019).
      • Sborový život
        • Bohoslužby: 8. 12. Jan Keřkovský, 15. 12. Ester Čašková, 22. 12. Jan Keřkovský,
          24. 12. Jan Keřkovský, 25. 12. Jan Keřkovský (VP), 29. 12. Filip Boháč,
          31. 12. Jan Keřkovský, 1. 1. 2020 Jan Keřkovský, 5. 1. 2020 Jan Keřkovský (VP)
          • Další setkání: děti, konfirmandi, kavárnička, biblické hodiny, pobožnost v Alzheimercentru a na Stříbrných terasách, vánoční (dětská) slavnost, Něco pro uši, pro oči i pro duši: Když je vám blaze, VientoMarero duo
          • Poznámky k životu sboru v uplynulém roce
            Jan Keřkovský prezentoval statistická data o členech, saláru, kazatelích a sborových akcích v roce 2019.
            • Pohled presbyterů na minulý rok; rozhovor o tom, co se povedlo, nepovedlo, co by bylo dobré zlepšit…
              • Opravy
                • jihlavský kostel
                  varhany – aktuálně se měch opraví a v roce 2021 by se mělo žádat o dotaci na nový měch i ventilátor
                  • sokl kolem kostela – Jan Keřkovský zajistí vyjádření k odvlhčení od Ing. arch. Laštovičky.
                    Větrák do vnitřního odvlhčovacího potrubí zajistí František Prvý.
                    • jihlavská fara
                      nový kotel v prvním poschodí;
                      stromy na faře, živý plot, celkové řešení zahrady;
                      zrušení pevné telefonní linky, Internet bude od jiného poskytovatele.
                    • Kalendář
                      • Bohoslužby
                        12. ledna – Jan Keřkovský
                        19. ledna – Jan Keřkovský
                        2. února – Jan Keřkovský
                        9. února – Jan Keřkovský
                        16. února – Jan Keřkovský
                        26. února – Filip Boháč
                        • Další programy
                          Něco pro uši, pro oči i pro duši – podána žádost o grant, program začne 15. února
                          24.–26. ledna – Skidny (mládež) v Daňkovicích
                          14.–16. února – Konfirmační víkend ve Veselí
                          29. března – výroční sborové shromáždění bude
                          5. června – Noc kostelů
                          7. června – sborový den
                          12.–14. června – konfirmační víkend
                        • Návštěva v Almelo
                          30. dubna – 1. května, jako dárek budou tašky s motivem jihlavského kostela, návrh vytvoří Soňa Jurkovičová.
                          • Různé
                            Apoštolské vyznání – zkusíme používat revidované znění, text bude ve zpěvnících.
                            Sbírka na křesťanskou službu bude 19. Ledna 2020.

Příští schůze staršovstva bude 3. února 2020 v 18.00, úvod bude mít Jana Nedbalová.

Zakončili jsme písní Svítá 135.

Historie staršovstva