Staršovstvo Farního sboru ČCE v Jihlavě

Seznam členů staršovstva sboru

Následující členové staršovstva byli řádně zvoleni pro funkční období 1. dubna 2019 - 2025 (funkční období končí dnem výročního sborového shromáždění v roce 2025):

O čem hovořilo staršovstvo sboru v roce 2021

15. 2. 2021

• Zápis ze schůze staršovstva FS ČCE v Jihlavě ze dne 15. února 2021
    (online)
    • Úvod
      • Jan Keřkovský.
      • Zpěvníky
        • Jan Bušta vytvoří sdílený dokument, kde se budou zapisovat objednávky zpěvníků pro členy sboru.
        • Sbor pro svoji potřebu objedná 150 kusů.
        • Bohoslužby
          • Konání bohoslužeb obnovíme ve Střížově podle podmínek vyhlášených vládou, v Jihlavě se bohoslužby obnoví k 7. březnu 2021.
          • Sbírky
            • na křesťanskou službu pošleme 5.000 Kč,
            • na tisk pošleme 5.000 Kč,
            • na postní sbírku Diakonie pošleme 5.000 Kč.
            • Vizitace
              • Na 14. března je naplánovaná vizitace (synodního seniora a synodního kurátora) našeho sboru.
              • Výroční sborové shromáždění
                • Výroční sborové shromáždění je plánováno na 28. března 2021. Konečné rozhodnutí o konání výročního sborového shromáždění rozhodne staršovstvo na březnové schůzi.
                • Ostatní
                  • Jedna členka našeho sboru odešla do sboru v Brně-Židenicích, jedna členka se naopak přihlásila z brněnského sboru do našeho.
                  • Příští online schůze staršovstva bude 8. března v 18.00.

18. 1. 2021

• Staršovstvo on line
                    • Úvod
                      • Jan Keřkovský, čtení Skutky 2, 28.
                      • Zpěvníky
                        • Objednávky členů sboru do Velikonoc.
                        • Sbor pro svoji potřebu objedná 150 kusů.
                        • Bohoslužby
                          • Konání bohoslužeb obnovíme při povolení 20 % kapacity kostela, bohoslužby budou v Jihlavě dvoje, ve
                          Střížově jedny.
                          • Volba faráře
                            • Staršovstvo vyjadřuje souhlas s volbou faráře Jana Keřkovského na 3 roky za stejných podmínek jako
                            doposud.
                            • Ostatní
                              • Zájemce o povolání faráře Ján Lauko se představí sboru, až budou opět pravidelné bohoslužby.
                              • Návštěva v Almelo letos nebude.
                              • Předplatné církevních časopisů uhradí sbor, posléze se peníze vyberou od jednotlivých předplatitelů.
                              • Ve čtvrtek 21. ledna proběhne ekumenické setkání ve Střížově.

Historie staršovstva